Noma Pozitif

17 Aralık 2007 yılında faaliyetine başlamıştır. 13 yıldır 360 derece tam hizmet ileşitim ajansı olarak hizmet veren Noma Pozitif, sektördeki tüm kreatif iş süreçlerini kısa süre içinde dijital platformlarda da olacak şekilde genişletmiştir.

Doğru kanalda; doğru tasarımı ve doğru dili kullanma uzmanıyız. Küçük detayları kıskıvrak yakalayan kreatif bir ekibiz .

Yeni nesil pazarlama yöntemlerini marka veya ürünlere özel kurgulayıp, 360 derece hizmet anlayışı ile güçlü fikir ve tasarımlar üretiyoruz.


ÖNEMLİ MARKALAR YARATIYORUZ

MOBİL/WEB UYGULAMALARI

Geliştirilmiş kent rehberi şeklinde tasarlanan uygulama kent turizm portalıyla entegre çalışmakta ve yapılan veri girişlerini her iki platformda da otomatik olarak güncelliyoruz. Kolay anlaşılır, kullanıcı dostu bir kurgu ve tasarımla kentin değerleri vurguluyor aynı zamanda multifonksiyonel yapıyla yeni bir mecra oluşturulmasını sağlıyoruz. Turistlerin kendi tur programlarını oluşturması, etkinlik bildirim alarm sistemi, fiyata ve beğeniye göre filtreleme, indirimli tur kampanya bildirimi gibi özelliklerle uygulama kişiselleştiriyoruz.

TUR PROGRAMLARININ HAZIRLANMASI

Kent bazında seçilen destinasyonlara göre ön tanımlı konsept tur programları hazırlıyoruz. Hedef kitlenin, ilgi alanına göre programlardan birine dahil olarak kenti keşfetmesini sağlıyoruz.

KENT TURİZM DEĞERLERİNİN HABERLEŞTİRİLMESİ

PR faaliyetlerimizle kentin değerlerini etkin bir şekilde tanıtarak yerelde marka bilinci oluşturuyor, genelde ise o kenti ziyaret etme arzusunu uyandırıyoruz.

KENT TURİZM DEĞERLERİNİN FOTOĞRAFLANMASI

Kentlerin turizm ekonomisine kazandırılması amacıyla tanıtıma dönük fotoğraf ve video çekimleridir. Kentin tarihi, kültürel, doğal güzellikleri, inanç merkezleri, festivalleri, şenlikleri, konaklama alanları, kente özgü spor ve benzeri aktiviteleri gibi üst başlıklarla ifade edebileceğimiz alanlarda önceden keşif yapılarak belgelenmesini sağlıyoruz. Çekimleri, kentin potansiyeli barındıran başlıca ilçelerinde yapıyoruz.

KENT TURİZM DEĞERLERİNİN TANITILMASI

Marka olma sürecinde kentlerimizin turizm potansiyelini değerlendirip destinasyonları analiz ederek hedef kitleyi yakalayacak tanıtım stratejisi oluşturuyoruz. Doğru bir iletişim diliyle doğru mecraları kullanarak değer yaratıyor, sürdürülebilir bir politikayla kentlerimizi marka olma yolunda adım adım taşıyoruz.

MARKA STRATEJİSİ OLUŞTURULMASI

Kentte saha çalışması yaparak turizm açısından değerlendirilebilecek yeterlilikteki noktaları tespit ediyoruz. Tarihi, kültürel, doğal anlamda dikkat çekici, gerekli altyapıya sahip olan eser ve mekânları tur programlarına kazandırıyoruz.

SEYAHAT ACENTELERİYLE BİREBİR GÖRÜŞME

Büyük şehirlerdeki önemli seyahat acenteleriyle yüz yüze görüşmeler yaparak ilgili kentin turizm potansiyelini anlatıyor yeni rotalar ve destinasyonların acentenin tur programına girmesini sağlıyoruz.

SEKTÖRÜN NABZI TURİZM REPORT

Ülke turizmine katkı sunmak için gönüllü olarak hazırlayıp yürüttüğümüz turizmreport.com projesiyle çorbada tuzumuz olsun istiyoruz. Gündem oluşturmak, sektöre her noktasından temas etmek için sorumluluk hissediyoruz.