Derin tarihin, eşsiz doğal güzelliklerin, kadim kültürel mirasın, zengin mutfağın vatanı anadolu’nun her kenti kendine has bir marka adayıdır. eksik, yetersiz veya yanlış tanıtım sayesinde hakettiği yerden uzak kalan kentlerimizin doğru tanıtım stratejisiyle turizmin yıldızı haline gelebileceğine inanıyoruz.

MARKA KENT OLUŞTURMAK

Sürdürülebilir bir politikayla kentlerimizi marka olma yolunda adım adım taşıyoruz.

Bu çerçevede kentimizin tanıtımı için aşağıdaki başlıkları kurguluyoruz;

• Turizm logosunun tasarlanması

• Poster ve billboard tasarlanması

• Gazete, dergi reklamlarının tasarlanması

• Amerikan servis altlıklarının tasarlanması

• Gezi broşürlerinin tasarlanması

• Gezi rehberinin tasarlanması

• Turizm haritasının tasarlanması

• Keşif kartlarının tasarlanması

• Konsept tur programlarının hazırlanması 

LOGOTYPE TASARLANMASI

Kentimizin turizm konusunda kendini kurumsal olarak ifade edebilmesi için bir logoya ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve markalaşmanın birincil koşulu olarak kentin değerlerini yansıtan, turizm potansiyelini ön plana çıkaran turizm logotype’ı tasarlıyoruz.

Daha önceleri hazırlanmış logolardan biri bu amaçla kullanılabileceği gibi yeni bir turizm logosu ve hazırlanabilmektedir.

TURİZM SLOGANI TASARLANMASI

Hedef kitleyi etkileyerek kente çekecek turizm sloganı tasarlayarak hafızada yer eden bir mesaj iletiyoruz.

GEZİ BROŞÜRLERİ TASARIMI

Kentimizin turizm değerlerinin ve aktivitelerinin görülebileceği pratik gezi broşürleri hazırlanacaktır. Broşürde aynı zamanda paket tur programları da yer alacaktır. Broşürlerde teknolojiden faydalanılarak lokasyonların QR kodları verilecektir. Böylece kenti gezmeye gelen turistler QR kodu akıllı telefonlarına okutarak gitmek istedikleri noktalara kolaylıkla ve kendi başlarına ulaşabilecektir.

GEZİ REHBERİ TASARIMI

Kentimizin tüm yönleriyle anlatılacağı, hem kaynak niteliğinde hem de turistlerin gezilerini planlayabileceği doyurucu bilgiyi içeren bir gezi rehberi tasarlanacaktır. Rehber; tarih, doğa, kültür, inanç, gastronomi, aktiviteler gibi farklı destinasyonları içerecek, şehre ulaşım, konaklama, araç kiralama gibi pratik bilgilerle ziyaretçiye kolaylık sağlayacaktır. Gezi rehberinde teknolojiden faydalanılarak lokasyonların QR kodları verilecektir. Bu özellik kenti gezmeye gelen turistler için oldukça avantajlı olacaktır.

GAZETE & DERGİ REKLAMI TASARIMI

Proje çerçevesinde tarih, doğa, kültür, inanç, gastronomi gibi farklı destinasyonları konu alan 20 adet reklam tasarımı yapılacaktır. Reklamlarda öncelikli konu, turizm konseptleri çerçevesinde kentin marka değerinin yükseltilmesi, bilinirliğinin artırılması ve seyahat programlarının tanıtılması olacaktır.

POSTER VE BILBOARD TASARIMI

Billboard ve poster çarpıcı görsel malzemelerdir. Bu mecraların tanıtım faaliyetlerinde kullanılması, geniş bir bilinirliliği beraberinde getirecektir. Bu amaçla tarih, doğa, kültür, inanç, gastronomi gibi farklı destinasyonları konu alan 20 adet tasarım yapılacaktır. Tasarlanan poster ve billboardlar hedef kitleyi yakalayacak noktalarda konumlandırılarak etkin bir kent tanıtımı yapılması hedeflenmektedir.

TURİZM HARİTASI TASARIMI

Kentimize gelen turistlerin rahatlıkla turizm noktalarına ulaşabilmeleri için pratik kullanımlı 1 adet harita tasarlanacaktır. Turizm haritasında teknolojiden faydalanılarak lokasyonların QR kodları verilecektir. Böylece kenti gezmeye gelen turistler QR kodu akıllı telefonlarına okutarak gitmek istedikleri noktalara kolaylıkla ve kendi başlarına ulaşabilecektir. Turizm haritası kentteki otellerin lobilerinde yer alıp ziyaretçilere ücretsiz olarak sunulacaktır. 

KEŞİF KARTLARI TASARIMI

Aynı turizm haritasında olduğu gibi kentin hem turizm marka değerleri hem de sosyal imkanlarını anlatan mini keşif kartları yapılacaktır. Bu kartlar tarih, doğa, kültür, inanç, gastronomi, aktiviteler gibi farklı destinasyonları içerecek ve her bir kart bir noktayı anlatacaktır. Kartların bir yüzünde gidilecek mekanın bilgileri bulunacak, diğer yüzünde ise iletişim bilgileri, harita ve QR kod yer alacaktır. Böylece kenti gezmeye gelen turistler QR kodu akıllı telefonlarına okutarak gitmek istedikleri noktalara kolaylıkla ve kendi başlarına ulaşabilecektir. Keşif kartları turizm haritasıyla aynı noktalarda sergilenecektir.

TURİZM PROFESYONELLERİ KATALOĞU TASARIMI

Kentimizin tanıtımında sadece hedef kitleye yönelik değil tur rehberlerine yönelik de çalışma yapılması planlanmaktadır. Kentimiz için hazırlanacak turizm profesyonelleri kataloğu şehrin tüm turizm noktalarını kapsayan, ayrıntılı bilgi içeren bir yapıda kurgulanacaktır. Böylece tur rehberlerinin kenti ve değerlerini çok iyi anlamaları sağlanarak tek elden bilgilendirilecektir.

TURİZM PORTALI TASARIMI

Kent turizminin her yönden tanıtıldığı bir turizm portalı yapılacaktır. Bu portala “Tatil Planlama Modülü” de eklenecektir. Modüldeki ana amaç; turistin kentimize gelmeden tüm programını bilgisayar üzerinden yapmasını sağlamaktır. Nerede konaklayacağı, nerede yöresel yemek yiyeceği, nereleri gezeceği, nerelerde aktiviteler olduğu ve diğer tüm ihtiyaçlarını bu modül üzerinden görmesi mümkün olacaktır. Modül’de her bir yerin QR kodu olacaktır. Ziyaretçiler QR kod okuyucu programlar ile istediği yerin bilgisini akıllı telefonuna aktaracak ve navigasyon üzerinden istediği noktaya hızlı ulaşacaktır. Modülün içinde aynı zamanda sosyal medya eklentisi de olacaktır. Her bir mekanın ya da aktivitenin altında kişi görüşlerinin yer aldığı bölüm olacaktır. Bu sayede mekanlar hakkında farklı ziyaretçilerin deneyimleri de öğrenilmiş olacaktır. Otel ve restoranların fiyat bilgileri de modülde yer alacaktır. Bu sayede kişi günlük programını yaptıktan sonra kaç lira harcayacağını da öğrenmiş olacaktır. Günlük tatil programını saat saat yapan kullanıcı bu programın haritasını çıkarabilecektir. Kullanıcı, günlük programı ve haritayı hem çıktı alabilecek hem de QR kod üzerinden cep telefonunun navigasyonuna aktarabilecektir.  

PRESTİJ KİTABI

Kentin marka algısını güçlendirip arşiv niteliğinde prestij kitabı tasarlayarak kalıcı bir değeri oluşturulması sağlanacaktır.

HER KENT BİR MARKADIR