Kentlerin turizm ekonomisine kazandırılması amacıyla tanıtıma dönük fotoğraf ve video çekimleridir. Kentin tarihi, kültürel, doğal güzellikleri, inanç merkezleri, festivalleri, şenlikleri, konaklama alanları, kente özgü spor ve benzeri aktiviteleri gibi üst başlıklarla ifade edebileceğimiz alanlar önceden keşif yapılarak belgelenmektedir. Çekimler, kentin potansiyeli barındıran başlıca ilçelerinde yapılmaktadır.

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Uzman ekibimizin saha analiz çalışmasıyla süreç başlamaktadır. Bu analiz çalışmasında ne tür bir potansiyelle karşı karşıya olduğumuzun tesbiti ve çekilecek kültürel, tarihi, doğal ve özel alanların listesi çıkarılmaktadır. kentteki ilgili kurum ve kişilerle istişareler yapılarak bir program ortaya konulmaktadır. Çekim konusu olacak yerlerle ilgili kişi ve kurumlar bilgilendirilerek program çerçevesinde hazırlık yapılması sağlanmaktadır.

İkinci aşama olarak, çekim sürecinde görev alacak cast ekibi belirlenmekte ve programa göre organize edilmektedir. Cast, genel olarak kentte yaşayan insanlardan oluşmakta ve ihtiyaca göre zaman zaman 40-50 kişilik bir ekibe ulaşmaktadır.

Üçüncü aşamada, fotoğrafçı, fotoğrafçı asistanı, kameraman, ışıkçı, malzemeci ve ekip yönetmeninden oluşan grup, planlanan tarihte kente gelmekte ve çekim süreci başlamaktadır. İçeriğe göre 10-15 günlük çalışmalar halinde yapılan bu çekimlerde, cast ekibi senaryo anlayışıyla konumlandırılarak doğal ve reklamsal içerik gözetilerek en etkili görünüm elde edilmektedir. Aynı sahne için birçok alternatif kare çekilmektedir.

Dördüncü aşamada, çekilen binlerce kare fotoğraf içerisinde amaca uygunluk ve estetik kaygılarla fotoğraf editörümüz ve sanat yönetmenimiz tarafından gözden geçirilmekte, reklam ve tanıtım materyallerinde kullanılacak olanlar belirlenmektedir. Daha sonra bu fotoğraflar bilgisayar ortamında işlenmektedir. Diğer taraftan çekilen videolar montajlanmakta, altyapı ve müziklendirme sürecinden sonra izlenmeye ve kullanıma hazır hale getirilmektedir.

OYUNCULU FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Profesyonel oyunculu fotoğraf çekimleri, kentlerimizin tanıtımı için kullanılacak temel materyallerden biri olacaktır. Reklam tasarımı gibi birçok mecrada kullanılacak bu fotoğrafların, şehri her yönüyle tanıtması hedeflenmektedir. Bir destinasyona dair uzun süreli tatil anlayışının geliştirilmesi ve oturtulması o yörenin insanlar için dört mevsimde de cazip hale getirilmesiyle mümkündür. Bu çerçevede belirlenen güzergahların güvenli olduğu teması ile şehri yansıtacak biçimde görüntülenmesi gerekmektedir. Profesyonel fotoğraf çekimlerinin, 4 kadın, 4 erkek ve 2 çocuk oyuncudan oluşması planlanmaktadır.

TANITIM FİLMİ PRODÜKSİYONU

4-6 dakikalık kent tanıtım filminin yanı sıra 30-45 saniyelik reklam filmi hazırlanmasında da fayda görülmektedir. Kent Tanıtım Filmi (4-6 dakika) Şehrin turizm potansiyelinin ayrıntılı bir şekilde gösterileceği tanıtım filminde aynı zamanda bir turistin kente geldikten sonra alacağı hizmetlerin de gösterilmesi önemlidir. Bir turist ya da seyahat acentesi gideceği noktada göreceği tarihi eserler kadar yeme-içme noktalarındaki hijyen, kaliteli oteller ve diğer sosyal imkanları da merak etmektedir. Bu sebeple filmde, şehre ulaşım imkanlarından başlanarak konaklama mekanları, akşamları güvenle dolaşılabilecek şehir hayatına kadar bir turistin ihtiyaç duyabileceği tüm hizmet noktaları kreatif bir bakış açısı ile gösterilecektir. Hedef kitlenin kendisini kentte gibi hissetmesi için oyunculu bir çekim yapılmasında fayda görülmektedir.

DOĞAL GÜZELLİKLER

Kentlerin doğal değerlerini cast kullanarak fotoğraflayıp yaşanmışlık hissiyle sunuyoruz. Turistlerin kente geldiğinde ne gibi manzaralarla karşılaşacağını empati kurarak görebilmelerini sağlıyoruz.

TARİHİ DOKU

Müzeler, arkeolojik alanlar, tarihi binaları gezi formatında fotoğraflayarak kente gitme isteği uyandırıyoruz.

İNANÇ MERKEZLERİ

Kentlerin cami, türbe, kilise gibi inanç noktalarını belgelerken ziyaretçilerde dua etme ihtiyacı hissettiriyoruz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Kentlerin lezzet duraklarını ve özel yemeklerini cast ile fotoğraflayarak turistlerin iştahını kabartıyoruz.

HER KENT BİR MARKADIR